Ministarstvo poljoprivrede objavilo je Pravilnik o dopunama pravilnika o provedbi mjera NPP-a za razdoblje od 2020. - 2022. godine na službenim stranicama Narodnih novina broj 41 od 3. travnja 2020. godine, na prijedlog Hrvatskog pčelarskog saveza.
Zbog posebnih okolnosti uzrokovanih širenjem CoV bolesti (COVID-19) i proglašenja pandemije, zahtjevi za sufinanciranje propisani za mjere Tehničke pomoći pčelarima i organizacije pčelara, Suzbijanja štetnika i bolesti pčela, naročito varooze te Racionalizacije troškova selećeg pčelarenja za 2020. godinu podnose se Agenciji za plaćanja do 20. lipnja 2020. godine.
https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2020_04_41_874.html

Pčelinji otrov zagrijan na 100 stupnjeva ili, pak, zamrznut ne mijenja svoja svojstva. U odgovarajućim uvjetima, bez vlage i na sobnoj temepraturi, godinama ne mijenja svoja svojstva, ali je vrlo osjetljiv na određene enzime i jaka oksidacijska sredstva (kalijev hipermangan, vodikov peroksid). Pčelinji otrov je mješavina mnogo tvari, uglavnom vode i proteina (apitoksini), histamina, nekoliko organskih otrova, kiselina (kloridna, fosforna i mravlja), eteričnih ulja (koja prouzročuju bol i pečenje), sadržava magnezij, bakar, sumpor i druge tvari, od kojih neke mogu prouzročiti upalne procese, a druge grčeve, otežano disanje i posebno opasan za neke ljude u kojih izaziva anafilaktički šok, a ako se pravovremeno ne intervenira, može doći i do smrti.